Rímskokatolícka farnosť Spišská Belá filiálky Strážky, Krížová Ves a Rómske pastoračné centrum Krížová Ves

Aug/14

Modlitby chvál za POKOJ NA UKRAJINE a na celom svete

Spoločenstvo Dávid a Gréckokatolícka cirkev Spišská Belá Vás pozývajú na modlitbu chvál, ktorá sa uskutoční v sobotu 30.08.2014 o 20:00 v Gréckokatolíckom chráme v Spišskej Belej. Budeme sa spoločne modliť za pokoj na Ukrajine a vo svete. Tešíme sa na Vás !
Viac informácií na stránke www.grkat.spisskabela.sk

Aug/14

Bernard z Clairvaux, opát, učiteľ Cirkvi

Opát a učiteľ Cirkvi, narodil sa okolo r. 1090 vo Fontaines-les-Dijom vo Francúzsku ako tretí zo siedmich detí burgundského šľachtica Tezelina na rodinnom zámku. Spolu so svojimi štyrmi bratmi a asi 30 mladými mužmi vstúpil Bernard vo svojich 22 rokoch r. 1112 do reformovaného kláštora Citeaux, prvého kláštora cisterciánskeho rádu, založeného r. 1098 Róbertom z Molesme. Už o tri roky neskôr sa stal vo svojich 25 rokoch zakladajúcim opátom kláštora Clairvaux. Za svojho života založil takmer 70 ďalších kláštorov.

Sv. Ján Eudes sa narodil 14. novembra 1601 v dedinke Ri pri Argentane (západne od Paríža). Jeho otec Izák Eudes sa pôvodne tiež chcel stať kňazom, no ako jediný potomok rodiny, ktorá vymrela na mor, sa musel svojho úmyslu zriecť. Oženil sa s Martou Corbinovou a živil sa ako roľník a dedinský lekár. Každý deň sa modlil breviár a bol veľmi zbožný. Ján bol prvý zo siedmich detí. Rodičia ho už ako dieťa obetovali Panne Márii na znak vďačnosti za dar dieťaťa. Ján bol veľmi šikovný, mal láskavé srdce a pevnú vôľu. V štrnástich rokoch urobil sľub doživotnej čistoty.

Uspenie

ZOSNUTIE (УСПЕНИE) NAŠEJ PRESVÄTEJ VLÁDKYNE, BOHORODIČKY MÁRIE, VŽDY PANNY

Júl/14

Pozvánka na HORU ZVIR

01,

Staršie články >>

Klikni pre viac info
Pridajte sa k užívateľom mojejkomunity a k veriacim našej farnosti.