PWA APLIKÁCIA RKC Spišská Belá

Aplikácia RKC Sp. Belá je progresívna webová aplikácia (PWA). Aplikáciu si jednoducho nainštalujete do mobilného zariadenia alebo na počítač. Aplikáciu nie je nutné nijako aktualizovať pri zmene obsahu na webovej stránke, stačí mať pripojenie k internetu. Hlavnou výhodou aplikácie na mobilnom zariadení je, že funguje offline (tj. bez pripojenia k internetu). V online režime (tj. s pripojením k internetu) sa dostanete ku všetkým častiam stránky. V offline režime otvoríte len hlavnú stránku a stránku s aktuálnymi oznamami. Ďalšie veľké výhody progresívnych webových aplikácií si môžete prečítať nižšie na stránke.

Čo je to PWA?

Takúto aplikáciu si môžete predstaviť ako nejakú webovú stránku, ktorá sa však správa a pôsobí ako mobilná aplikácia. Neustále sa rozvíjajúce technológie a nové funkcie internetových prehliadačov umožňujú používateľom nainštalovať si takéto PWA aplikácie, umiestniť ich na obrazovku telefónu a dokonca s nimi pracovať aj v offline režime.

Pre inštaláciu aplikácie na rôznych desktopových platformách a mobilných platformách s operačným systémom Android, je potrebné mať nainštalovaný internetový prehliadač Google Chrome.
Pre inštaláciu aplikácie na mobilnej platforme s operačným systémom iOS, je potrebné mať nainštalovaný internetový prehliadač Safari.

Inštalácia aplikácie do PC (Windows, Mac, Linux)

Pre túto inštaláciu je potrebné nainštalovať prehliadač Google Chrome verzie 67 a vyššie!

1. Otvorte si prehliadač Google Chrome
  3. V pravom hornom rohu kliknite na tri bodky
  4. Jednou z položiek bude: “Inštalovať aplikáciu Rímskokatolícka cirkev, farnosť Spišská Belá…”. Kliknite na ňu a aplikácia sa Vám nainštaluje.

Inštalácia aplikácie do mobilu (Android)

Pre túto inštaláciu je potrebné nainštalovať prehliadač Google Chrome a mať operačný systém Android 4.3 a vyššie!

1. Otvorte si prehliadač Google Chrome
  2. Otvorte si stránku rkfarnost.spisskabela.sk
  3. Na spodku displeja sa Vám zobrazí možnosť “Pridať aplikáciu RKC Sp. Belá na plochu“. Kliknutím na to a potvrdením inštalácie tlačidlom Pridať, sa Vám aplikácia nainštaluje do mobilného telefónu.

Inštalácia aplikácie do iPhone (iOS)

Pre túto inštaláciu je potrebné nainštalovať prehliadač Safari a mať operačný systém iOS 11.3 a vyššie

1. Otvorte si prehliadač Safari
  2. Otvorte si stránku rkfarnost.spisskabela.sk
  4. Klikni na ikonu zdielať a potom na položku Pridať na plochu.
Translate »