Pochod za život bol úspešný aj vďaka nám!

Minulú nedeľu, 22. septembra 2024, sa v Košiciach konal Národný pochod za život, ktorý prilákal podľa organizátorov až 40 000 účastníkov. Medzi nimi nechýbala ani naša skupina veriacich v zložení 30 členov z našej farnosti a 15 z blízkych farností., ktorí sa rozhodli spoločne vyjadriť podporu hodnote ľudského života.

Naša skupina veriacich, spolu s pánom kaplánom Pavlom, sa najprv zúčastnila svätej omše v kostole Dominika Sávia, ktorú slávil náš diecézny otec biskup František. Povzbudení jeho slovami a osobným pozdravom farníkov zo Spišskej Belej sme sa presunuli do centra mesta, kde sme sa pripojili k ostatným účastníkom pochodu. Počas podujatia mali možnosť vypočuť si príhovory organizátorov a významných hostí, ktorí zdôraznili dôležitosť ochrany ľudského života od počatia až po prirodzenú smrť. Následne sa celá skupina vydala na približne 2,5 kilometrový pochod ulicami Košíc.

Účasťou na Národnom pochode za život sme všetci spoločne vyjadrili svoje presvedčenie o tom, že každý ľudský život je vzácny a zasluhuje si ochranu. Veríme, že naše spoločné úsilie prispelo k zvýšeniu povedomia o tejto dôležitej téme a inšpirovalo ďalších ľudí, aby sa pripojili k tejto nositeľnej myšlienke.

Viera Sisková