PÚŤ DO POĽSKEJ FATYMI

Dňa 9. novembra 2019 sme sa farníci Spišskej Belejzučastnili púťe v Poľskom Zakopanom, kde sme mali svätú omšu v kostole Panny Márie Fatimskej na Krzeptowkach. 

Sanktuárium bolo postavené ako ďakovný dar za záchranu života Jána Pavla II. pri atentáte. Navštívili sme drevenú ručne vyrezávanú kaplnku, kde je umiestnená socha Panny Márie Fatimskej, ktorá putovala 20 rokov po Európe. Prezreli sme si pápežský oltár, ktorý bol premiestnený od zjazdovky, kde slúžil sv. omšu  sv. Ján Pavol II. pri návšteve tohto miesta a videli sme jednotlivé zastavenie krížovej cesty, ktoré nás sprevádzali pri ceste k pápežskému oltáru. Na záver sme mali osobné voľno po centre mesta Zakopané.

Vďaka patrí Pánu Bohu za všetko čo sme spoločne prežili ale aj načerpali z jeho milostí pri sv. omši. Veríme, že aj táto púť prinesie svoje ovocie v živote našich farníkov.

You may also like