Šitie ochranných rúšok v centre

Začiatkom marca nás všetkých obmedzili potrebné opatrenia proti šíreniu sa pandémie ochorenia COVID-19. V spolupráci s vedením obce a Súkromnou spojenou školou Kežmarok sme sa pustili do šitia ochranných rúšok. Práce sa konali pod dozorom majsteriek v troch krajčírskych dielňach, ktoré využíva elokované pracovisko SSŠ Kežmarok. Veľká vďaka a uznanie patrí našim majsterkám, žiačkam a dievčatám, ktoré trávili celé dni za šijacimi strojmi, a zhotovili viac ako 2000 ochranných rúšok pre miestnych obyvateľov aj iné organizácie. Šikovné dievčatá si postupne z ochranných rúšok vytvorili aj módny doplnok – najviac bodovalo rúško s motívom rómskej vlajky. Všetci vyslovujeme obrovskú vďaku aj našim dobrodincom, ktorí nám darovali potrebný materiál na šitie rúšok aj občerstvenie, aby sme to všetko zvládli.

You may also like