Za zvieratkami do ZOO v Bojniciach

„Kde sa vyberieme tohto roku na výlet?“ „Poďme pozrieť zvieratká, v ZOO sme ešte neboli.“ A tak sme sa skoro ráno 12. augusta vybrali autobusom do Bojníc. Keďže náš pán kaplán Martin nebol dlho doma, urobili sme si „medzipristátie“ v Hubovej, jeho rodnej obci. Pri kostole Povýšenia sv. Kríža nás už čakali jeho rodičia a miestny pán farár vdp. Michal Hunčaga. Pán farár sa potešil najmä našim malým šikovným miništrantom, ktorí všetko nachystali na sv. omšu aj v cudzom kostole, do ktorého vstúpili po prvý krát. Po sv. omši nás prekvapila malými darčekmi miestna rehoľná sestra Klementína. S Božím požehnaním sme pokračovali ešte dlhú cestu cez Martin, Prievidzu až do Bojníc. Úprimne ďakujeme nášmu pánu šoférovi Jankovi Suchanovskému, ktorý jazdil tak bezpečne a ohľaduplne, že mikomu neprišlo zle ?.

V Bojnickej ZOO nás už čakali všetky zvieratká … niektoré už boli trošku unavené, po dobrom obede, a chceli sa pred nami schovať a spať. Ale naše deti ich hneď radostným krikom prebrali. Ktoré zvieratká sa im najviac páčili?

Maťko: „Mne sa najviac páčili slony, levy a akváriá s rybami. Opičky potom jaguáre, levy, medvede, motýle, krokodíl, hady a všetko ?.

Nelka: „Mne sa páčili škrečky, levy a kone.“

Janko: „Mne ľadové medvede, levy a kone.“

Onur: „Mne sa najviac páčili slony, hady, pávy, jaguáre, opičky, levy, motýle, medvede, somáre, šimpanzy, ťavy, kengury, zebry…“ 

You may also like