Púť rómskych rodín v Ľutine

V sobotu 9. júla 2022 sme sa asi 40 ľudí vybrali z Krížovej Vsi autobusom do Ľutiny na Púť rómskych rodín. V areály pútnického miesta čakal na nás bohatý duchovný, výchovný aj spoločenský program. Spoločný program začal scénkou zo života chudobnej rómskej rodiny, v ktorej sa prežíva viera a Ježiš jej dáva nádej ako žiť, vychovávať a zabezpečiť deťom lepšiu budúcnosť. Po programe vonku nasledovala prednáška – svedectvo o. Martina Mekela s manželkou Máriou o manželstve a výchove detí. Obedňajšiu prestávku spríjemňovali rómske tance a vystúpenia kapiel. Pre deti bol celý deň nafúknutý skákací hrad, ktorý od radosti skákal aj s nimi. Pred svätou liturgiou bola možnosť sv. spovede, o tretej hodine popoludní Korunka Božieho milosrdenstva a po nej slávenie Eucharistie sprevádzané piesňami chvál z liturgie. 

You may also like