Výstavba betónového plotu okolo pastoračného centra

Tohtoročné leto sme riadne vysúkali rukávy. Počas zimných mesiacov 2020/2021 sa nám podarilo vysporiadať, predať a odkúpiť pozemky za budovou nášho pastoračného centra. Pre ďalší pokojný a bezpečný rozvoj činnosti pastoračného centra vznikla potreba vybudovať betónové oplotenie okolo celého pozemku. Stavebné práce sme začali v polovici júla. Celú stavbu vzal pod záštitu pán starosta Jozef Grivalský a miestna firma Rozvoj Krížovej Vsi, s.r.o., bez ich ochoty, zaangažovanosti, pracovitosti a technického zabezpečenia prác by sme sami zvládli veľmi ťažko. S výstavbou sa začalo z bočnej strany od bytovky a pokračovalo sa čelnou stranou od cesty, nový betónový plot nahradil pôvodný múrik a plechové oplotenie. Nový betónový plot bol vybudovaný z betónových tvárnic, do ktorých sa dával liaty betón so železnou výstužou, plot siaha do výšky 2,25 m – takže všetci pevne veríme, že splní svoj účel a vydrží, čo najdlhšie ?. Koncom augusta sme pokračovali s výstavbou oplotenia zo zadnej strany „od poľa“. Tam sa betónový múr spojil s murovanými prístreškami na drevo pre obyvateľov bytovky. Sme veľmi radi, že sa takto celý priestor okolo pastoračného centra uzavrel a vyriešila sa aj nelegálna skládka odpadu za bytovkou. Za finálnu povrchovú úpravu oplotenia ďakujeme pánovi Mirovi Polešovi a partii jeho chlapov.

Veľká vďaka za Božiu pomoc a ochranu pri práci, sv. Jozef, robotník, za nás všetkých skutočne orodoval!

You may also like